Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

Zakończył się kolejny rok szkolny, a zatem  pora na małe podsumowanie zeszłego roku!

Pierwszy  cykl szkoleń zaraz przed nowym rokiem szkolnym odbył się po raz drugi we Wroclawiu. Jak zwykle męczyłam ludzi kreatywnym uczeniem gramatyki oraz słownictwa. Uczestnicy byli bardzo aktywni, i czasu jak zwykle było za mało…

We wrześniu 2018 roku miałam przyjemność pojawić się i wystapić na konferencji IATEFL we Wrocławiu. Opowiadałam o Bingo – mojej metodzie uczenia jezyka funkcjonalnego, słownictwa. Moja sesja była ostatnia w sobotę… Myślałam, że nie będzie zbyt wielu osób, a tu patrzcie, patrzcie pełna sala! Moje najlepsze wystąpienie jak dotąd w Polsce!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

W październiku odwiedziłam Katowice po raz drugi ze swoim szkoleniem gramatycznym oraz leksykalnym.

W Listopadzie miałam przyjemność pojechać do miejscowości Iasi w Rumunii, gdzie wystąpiłam jako speakerka na międzynarodowej konferencji BESIG.  Tym razem opowiadałam o mojej autorskiej metodzie Bingo w nauczaniu Business English.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

W grudniu wreszcie miała miejsce premiera czterogodzinnych warsztatów: “Let’s Make Bingo Great Again” – pierwszego mojego szkolenia dla wszystkich nauczycieli języków obcych. Szkolenie jest w całości prowadzone po polsku, z polskimi przykładami i polskimi planszami – dzięki czemu łatwo przećwiczyć daną metodę i podpiąć pod nauczany język.

Z mojego nowego podejścia do gry Bingo jestem bardzo dumna. Tak dumna, że napisałam o nim również artykuł, który ukazał się w grudniowym numerze Horyzontów Anglistyki! Pisałam w nim o budowaniu relacji oraz poznawaniu potrzeb grupy / ucznia używając starej idei gry Bingo w zupełnie nowym wydaniu!

A co później? W lutym Bingo zawitało po raz pierwszy w Warszawie (razem ze szkoleniem gramatycznym). Po raz kolejny uczestnicy przyjechali do mnie z różnych zakątków Polski, ba! Magda przyleciała z Holandii!!!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

W lutym po kilku miesiącach ciężkiej pracy na moim blou pojawiło sie również 28 dniowe wyzwanie idiomowe dla nauczycieli angielskiego. Brałaś/eś udział?  Nie? Koniecznie zrób to teraz w wakacje! Od lutego wzięło w nim udział ponad 380 nauczycieli!!!!!

W marcu pojawiłam się w Łodzi – po raz drugi po ponad rocznej przerwie. Tym razem wróciłam do korzeni: przeprowadzilam szkolenie gramatyczne oraz leksykalne. Tak, tak, nastepnym razem będę z Bingo – już były pytania 🙂

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

W maju zamiast PASE wybrałam drugą polską konferencję BESIG w Krakowie. Tym razem opowiadałam o tym jak pracować w bardzo małych grupach lub indywidualnie. Skupiłam się przede wszystkim na idei  genuine information gaps, które uważam są bardzo ważne w nauczaniu indywidualnym. Z tym samym wystąpieniem pojawię się w Berlinie w październiku na kolejnym szkoleniu BESIG – już wiem, że zostałam zaakceptowana!

W maju miało miejsce również inne bardzo wydarzenie. Przeszłam pozytywnie audyt, i otrzymałam akredytację TGLS. Dzięki temu bedę mogła ogłaszać się ze swoimi szkoleniami w Bazie Uslug Rozwojowych (BUR) i nauczyciele / szkoły językowe będą mogły skorzystać z moich usług w ramach dotacji unijnych!!

certyfikat tgls.jpg

W czerwcu po raz pierwszy zorganizowałam kameralne szkolenie w Rybniku. Tym razem tylko gramatyczne, ale i tak było wspaniale! Po raz pierwszy każdy z uczestników otrzymał dyplom ze znakiem akredytacji TGLS!

W czerwcu również, wreszcie powitałam nowego członka załogi Expressis Verbis szkolenia. Jest nią Trampek maskotka szkolenia Let’s Make Bingo Great Again. 

Tak, Trampek przypomina ważnego pana zza wielkiej wody, ale jest dużo lepszy! Dużo milszy i przede wszystkim chce pokazać wszystkim nauczycielom, że Bingo da się polubić, jeśli spojrzy się na nie zupełnie inaczej – na świeżo i innowacyjnie, pro-kursancko… Ja moją maskotkę poznam już jutro (jest w drodze!) i mam nadzieję, że zarówno Trampek jak i nowatorskie podejście do Bingo spodobają się nauczycielom i zapraszam na szkolenia – “Let’s Make Bingo Great Again”!!

W czerwcu pojechałam do Frankfurtu…

 A konkretnie na konferencję ELTAF we Frankfurcie… To dla mnie bardzo wyjątkowa konferencja, ponieważ po raz pierwszy zostałam na nią zaproszona – a nie musiałam aplikować jako speakerka… Oczywiście pojechałam z Trampkiem – w końcu moje 90 minutowe warsztaty na temat Bingo!

W sierpniu pojechałam na dwa intensywne dni do Tomaszowa Mazowieckiego do szkoły językowej. W ramach dotacji unijnych przeszkoliłam 18 lektorów i pokazałam im wszystko co mogłam ze wszystkich swoich trzech szkoleń

We wrześniu byłam na IATEFL w Gdańsku i miałam zamknięte szkolenie na uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

A w październiku miałam szkolenie gramatyczne w Warszawie i poleciałam do Berlina na konferencję BESIG 🙂

A w listopadzie szkoliłam nauczycieli w Katowicach

 

Ciągle też nagrywam edukacyjne filmiki z Oxford Online English. Jeśli ciekawi Cię jakie filmy dla nich kręcę zobacz wpis Oxford Online English – Moje Filmiki

 

 

One thought on “Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

  1. Pingback: Harmonogram szkoleń 2019/2020 – Expressis Verbis – Blog dla nauczycieli języków obcych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *